Motorizmus: Španiel Espargaro vyhral Moto2 na VC Katalánska motocyklov (2)

Barcelona 16. júna (TASR) - Španiel Pol Espargaro triumfoval v nedeľu v kategórii Moto2 na Veľkej cene Katalánska, šiesteho podujatia seriálu MS cestných motocyklov. Na okruhu v Barcelone odsunul na druhé miesto krajana Esteve Rabata, tretí skončil Švajčiar Thomas Lüthi. Brit Scott Redding si vďaka štvrtej priečke udržal pozíciu lídra seriálu.

Totálnym triumfom domácich Španielov sa skončili preteky v kategórii Moto3. Vyhral Luis Salom pred svojimi krajanmi a tímovými kolegami Alexom Rinsom a Maverickom Viňalesom a dostal sa aj na čelo celkového poradia šampionátu.

VC Katalánska cestných motocyklov

Moto2 (23 kôl, 108,721 km): 1. Pol Espargaro (Šp./Pons Kalex) 41:17,307 min, 2. Esteve Rabat (Šp./Pons Kalex) +0,081, 3. Thomas Lüthi (Švajč./Suter) +6,264, 4. Scott Redding (V.Brit./Kalex) +9,061, 5. Takaaki Nakagami (Jap./Kalex) +10,597, 6. Randy Krummenacher (Švajč./Suter) +11,577

Poradie v MS: (6 zo 17): 1. Redding 114 b., 2. Espargaro 79, 3. Rabat 75, 4. Mika Kallio (Fín./Kalex) 65, 5. Dominique Aegerter (Švajč./Suter) 61, 6. Nicolas Terol (Šp./Suter) 58

Moto3 (22 kôl, 103,994 km): 1. Luis Salom (Šp./KTM) 41:15,331 min, 2. Alex Rins (Šp./KTM) +0,211, 3. Maverick Viňales (Šp./KTM) +0,634, 4. Alex Marquez (Šp./KTM) +3,993, 5. Efren Vazquez (Šp./Mahindra) +6,243, 6. Miguel Oliveira (Port./Mahindra) +9,295

Poradie v MS (6 zo 17): 1. Salom 127 b., 2. Viňales 122, 3. Rins 101, 4. Jonas Folger (Nem./Kalex) 63, 5. Marquez 48, 6. Oliveira 43

UPOZORNENIE: Správa je aktualizovaná po pretekoch Moto2