Motorizmus: Mladý Richard Šikyňa víťazne v motokrosovom seriáli Inter MČR MX 85

Vícenice 6. júla (TASR) - Ďalší skvelý výsledok vybojoval 14-ročný slovenský motokrosový pretekár Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia, keď zvíťazil aj v druhom podujatí seriálu Inter majstrovstiev Českej republiky triedy MX 85 na trati vo Víceniciach pri Moravských Budějoviciach a upevnil si tak vedenie v priebežnom hodnotení. Šikyňa bol najrýchlejší už v kvalifikácii a úlohu favorita potvrdil ...

Šikyňa bol najrýchlejší už v kvalifikácii a úlohu favorita potvrdil aj v oboch jazdách, keď v prvej sa už v úvode ujal vedenia, ktoré si udržal až do cieľa. V druhej si víťazstvo zabezpečil v poslednom kole po úspešnom súboji s Rakúšanom Prammerom. Po dvoch podujatiach je slovenský jazdec na čele priebežného hodnotenia s 25-bodovým náskokom práve na spomenutého Rakúšana.

Po šesťtýždňovej prestávke zapríčinenej zranením z podujatia ME vo Veľkých Uherciach sa predstavil aj druhý pretekár tímu MX Slovakia Jaroslav Antalič, ktorý vďaka ôsmemu a piatemu miestu obsadil celkovo siedme miesto a priebežne je deviaty.

"Do prvej jazdy som odštartoval na druhom mieste, ale už v tretej zákrute som šiel do vedenia a potom som už s istotou zvyšoval svoj náskok. Aj do druhej jazdy som vyštartoval ako druhý a tentoraz som po celý čas jazdil za Prammerom, ktorého som v závere predbehol a hoci mi to ešte dokázal oplatiť, nakoniec som ho v poslednom kole zdolal. Boli to výborné preteky, tunajšia trať mi sadla, je rýchla také mi vyhovujú," povedal po pretekoch Richard Šikyňa.