Motorizmus: V Šenkviciach sa uskutočnia cez víkend MS v motokrose

Bratislava 27. júna (TASR) - V Šenkviciach sa uskutoční v sobotu a v nedeľu 30. júna - 1. júla siedma časť seriálu majstrovstiev sveta MX3 mužov a WMX žien v motokrose. Prihlásených je 63 mužov a 32 žien z 23 krajín. "Slovensko bude reprezentovať 13 pretekárov a jedna žena Miriam Závadská, pričom dávame možnosť štartu v kvalitnej konkurencii aj nádejným juniorom," informovala v stredu na ...

Bratislava 27. júna (TASR) - V Šenkviciach sa uskutoční v sobotu a v nedeľu 30. júna - 1. júla siedma časť seriálu majstrovstiev sveta MX3 mužov a WMX žien v motokrose.

Prihlásených je 63 mužov a 32 žien z 23 krajín. "Slovensko bude reprezentovať 13 pretekárov a jedna žena Miriam Závadská, pričom dávame možnosť štartu v kvalitnej konkurencii aj nádejným juniorom," informovala v stredu na tlačovej konferencii viceprezidentka Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) Andrea Pravdová. "Najlepšie výsledky očakávame od Tomáša Šimka, ktorý je na čele priebežného poradia medzinárodných majstrovstiev Slovenska. V dobrej forme sa ukazuje aj skúsený Martin Kohút, ktorý skončil vlani tretí," dodala.

Podujatie MS sa v motokrosovom areáli v Šenkviciach uskutoční už po tretíkrát. V sobotu 30. júna sú na programe voľné a kvalifikačné tréningy, v nedeľu 1. júla po dopoludňajších tréningoch vyvrcholí súťaž odpoludňajšími finálovými jazdami. Štart prvej finálovej jazdy je o 13.20 h.

Vstupné v sobotu a v nedeľu je 10 eur, vstup do depa 5 eur, dvojdňový lístok so vstupom do depa stojí 15 eur, deti do 150 cm majú vstup zdarma. Organizátori tiež informovali, že pripravili aj pestrý sprievodný program.

 

kp ra

 

© TASR Tlačová agentúra Slovenskej republiky. Všetky práva vyhradené.