Motorizmus-plochá dráha: Vaculík premenil slovenskú premiéru v GP na víťazstvo

Gorzow 24. júna (TASR) - Slovenský plochodrážnik Martin Vaculík zvíťazil v sobotu na podujatí Grand Prix Speedway v poľskom Gorzówe a senzačne tak premenil svoj historicky prvý štart na GP na neočakávaný triumf. Už vo svojej prvej jazde dokázal vyhrať s veľkým náskokom, keď za sebou nechal aj domáceho miláčika a majstra sveta z roku 2010 Tomasza Golloba. Druhá jazda v jeho podaní už nebola ...

Gorzow 24. júna (TASR) - Slovenský plochodrážnik Martin Vaculík zvíťazil v sobotu na podujatí Grand Prix Speedway v poľskom Gorzówe a senzačne tak premenil svoj historicky prvý štart na GP na neočakávaný triumf.

Už vo svojej prvej jazde dokázal vyhrať s veľkým náskokom, keď za sebou nechal aj domáceho miláčika a majstra sveta z roku 2010 Tomasza Golloba. Druhá jazda v jeho podaní už nebola suverénna ako predošlá, no v tretej si poradil s dvomi jagavými hviezdami plochodrážneho neba, keď nedal šancu tak multišampiónovi Nickimu Pedersenovi ako aj ďalšiemu multišampiónovi Jasonovi Crumpovi. Do cieľa prišiel druhý, keď sa cez neho dostal jedine Fredrik Lindgren. Po tretej jazde stačilo Martinovi v ďalších dvoch jazdách získať na istý postup dva body a túto úlohu splnil hneď v tej nasledujúcej. Najrýchlejším bol síce Austrálčan Chris Holder, no hneď za ním došiel do cieľa slovenský borec, keď dokázal ustrážiť nebezpečného Hansa Andersena. Táto jazda znamenala postup do semifinálovej časti pretekov s dvanástimi bodmi a z druhého miesta. V semifinále mu síce nevyšiel štart, ale potom zabojoval a odsunul za seba najprv Lindgrena a potom aj Jonssona, pričom do cieľa prišiel druhý za Gollobom.

"Finále priviedlo na štart fenomenálneho Golloba, stále sa lepšiaceho Holdera a dve prekvapenia, divokú kartu, iba 17-ročnú domácu hviezdičku Bartosza Zmarzlika a Slováka Vaculíka. ten predviedol raketový štart, prvé dve kolá musel odrážať ataky Holdera, no potom už len zvyšoval svoj náskok a cieľom prešiel ako prvý," uviedol pre web Slovenskej motocyklovej federácie Martin Búry zo Speedwax club Žarnovica.

 

jp

 

© TASR Tlačová agentúra Slovenskej republiky. Všetky práva vyhradené.