Motorizmus: Lorenzo víťazom VC Katalánska MotoGP

Barcelona 16. júna (TASR) - Obhajca majstrovského titulu Španiel Jorge Lorenzo na Yamahe sa stal na okruhu Circuit de Catalunya v Montmele pri Barcelone víťazom Veľkej ceny Katalánska motockylov v kráľovskej kategórii MotoGP. Druhé miesto obsadil Lorenzov krajan Dani Pedrosa na Honde a tretí skončil ďalší španielsky jazdec Marc Marquez. Vďaka tomuto víťazstvu znížil Lorenzo náskok svojho ...

Vďaka tomuto víťazstvu znížil Lorenzo náskok svojho krajana Daniho Pedrosu v celkovom poradí seriálu majstrovstiev sveta na 7 bodov. Tretie miesto v priebežnom poradí šampionátu patrí s 93 bodmi Marquezovi.

Výsledky - MotoGP:

1. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) 43:06,479 min, 2. Dani Pedrosa (šp./Honda) 43:08,242, 3. Marc Marquez (Šp./Honda) 43:08,305, 4. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) 43:12,353, 5. Stefan Bradl (Nem./Honda) 43:33,235, 6. Bradley Smith (V.Brit./Yamaha) 43:38,707

Celkové poradie MS: 1. Pedrosa 123 b, 2. Lorenzo 116, 3. Marquez 93, 4. Cal Crutchlow (V.Brit./Yamaha) 71, 5. Rossi 60, 6. Andrea Dovizioso (Tal./Ducati) 59