Motorizmus: Lorenzo víťazom VC Kataru motocyklov v MotoGP

Dauha 7. apríla (TASR) - Obhajca titulu Španiel Jorge Lorenzo úspešne vstúpil do novej sezóny, keď v nedelu vyhral triedu MotoGP na Veľkej cene Kataru, úvodného podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov. Na jeho Yamahe vyhral systémom štart-cieľ, informovala agentúra dpa. Na druhom mieste skončil Lorenzov tímový kolega Valentino Rossi z Talianska, tretí finišoval debutant Marc Marquez ...

Dauha 7. apríla (TASR) - Obhajca titulu Španiel Jorge Lorenzo úspešne vstúpil do novej sezóny, keď v nedelu vyhral triedu MotoGP na Veľkej cene Kataru, úvodného podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov. Na jeho Yamahe vyhral systémom štart-cieľ, informovala agentúra dpa. Na druhom mieste skončil Lorenzov tímový kolega Valentino Rossi z Talianska, tretí finišoval debutant Marc Marquez zo Španielaska na Honde.

Výsledky - MotoGP:

MotoGP: 1. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) 42:39,802 min., 2. Valentino Rossi (Tal./Yahama) +5,990 s, 3. Marc Marquez (Šp./Honda) +6,201, 4. Dani Pedrosa (Šp./Honda) +9,473, 5. Cal Crutchlow (V.Brit./Yamaha) +18,764, 6. Alvaro Bautista (Šp./Honda) +22,148

Celkové poradie MS (po 1. zo 17 pretekov): 1. Lorenzo 25, 2. Rossi 20, 3. Marquez 16, 4. Pedrosa 13, 5. Crutchlow 11, 6. Bautista 10