T. MALATINSKÝ: Vláda SR dnes nerokovala o BMW ani oficiálne, ani neoficiálne

Bratislava 20. marca (TASR) - Vláda SR dnes nerokovala ani oficiálne, ani neoficiálne o údajnom záujme nemeckej automobilky BMW rozšíriť svoje výrobné kapacity na Slovensku. Uviedol to po dnešnom rokovaní kabinetu minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský (nominant Smeru-SD) v reakcii na informácie Hospodárskych novín (HN) o tom, že v SR môže vyrásť závod pre ďalšiu automobilku. "Záležalo by v...

Bratislava 20. marca (TASR) - Vláda SR dnes nerokovala ani oficiálne, ani neoficiálne o údajnom záujme nemeckej automobilky BMW rozšíriť svoje výrobné kapacity na Slovensku. Uviedol to po dnešnom rokovaní kabinetu minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský (nominant Smeru-SD) v reakcii na informácie Hospodárskych novín (HN) o tom, že v SR môže vyrásť závod pre ďalšiu automobilku.

"Záležalo by v prípade záujmu investora, ako by sa zadefinovali podmienky. Potom môžeme z lokalít, ktoré by prichádzali do úvahy, niečo investorovi odporučiť. Investor si tak či tak vyberie," spresnil Malatinský.

Hospodárske noviny dnes citovali člena predstavenstva BMW Iana Robertsona, ktorý denníku potvrdil, že jednu zo svojich nových tovární chce koncern postaviť vo východnej Európe, pričom Slovensko je jednou z možností. Výška investície zatiaľ nie je známa. Podľa informácií HN by sa mala pohybovať okolo jednej miliardy eur. Konkurentmi Slovenska v boji o nemeckú investíciu sú podľa HN Česko, Maďarsko, Slovinsko a Chorvátsko. Podľa zástupcov koncernu bude vo výbere hrať hlavnú úlohu otázka kvality dodávateľov.

jal em gl

© TASR Tlačová agentúra Slovenskej republiky. Všetky práva vyhradené.