AUTO: Zisk Audi vlani napriek rekordnému predaju mierne klesol

Ingolstadt 12. marca (TASR) - Zisk automobilky Audi vlani klesol napriek rekordnému predaju, informovala agentúra DPA. Čistý zisk nemeckej automobilky za rok 2012 dosiahol 4,4 miliardy eur. To je o 2 % menej ako v roku 2011, uviedla dnes dcérska spoločnosť skupiny Volkswagen (VW).

Ingolstadt 12. marca (TASR) - Zisk automobilky Audi vlani klesol napriek rekordnému predaju, informovala agentúra DPA.

Čistý zisk nemeckej automobilky za rok 2012 dosiahol 4,4 miliardy eur. To je o 2 % menej ako v roku 2011, uviedla dnes dcérska spoločnosť skupiny Volkswagen (VW). Príčinou je nárast nákladov spojených s predajom. Náklady na reklamu, na zľavy a na zavedenie nových systémov predaja vlani vzrástli o 1 miliardu eur na takmer 4,6 miliardy eur.

Šéf Audi Rupert Stadler je však z vlaňajškom celkovo spokojný. "Rok 2012 bol veľmi úspešný. Prekonali sme naše ciele." Stadler je vzhľadom na vývoj v prebiehajúcom roku mierne optimistický a počíta napriek kríze európskeho automobilového trhu s pokračovaním rastu.

Audi predalo v roku 2012 rekordných 1,455 milióna áut. Tržby sa zvýšili o viac než 4 miliardy eur na 48,8 miliardy eur. Prevádzkový zisk dosiahol 5,4 miliardy eur, čo je tiež nové historické maximum.

Informovala o tom agentúra DPA.

3 lom jak

© TASR Tlačová agentúra Slovenskej republiky. Všetky práva vyhradené.