F1: Hamilton pri úvodnom teste rozbil svoj Mercedes, vyviazol bez zranenia

Jerez 6. februára (TASR) - Britský pilot formuly 1 Lewis Hamilton hneď pri svojom prvom testovacom dni na okruhu v Jereze havaroval na novom monoposte Mercedes W04. Majster sveta z roku 2008 v zákrute číslo šesť vyletel na štrk a autom narazil priamo do steny z pneumatík. Z nehody však vyviazol bez zranenia a odkráčal preč.

Jerez 6. februára (TASR) - Britský pilot formuly 1 Lewis Hamilton hneď pri svojom prvom testovacom dni na okruhu v Jereze havaroval na novom monoposte Mercedes W04.

Majster sveta z roku 2008 v zákrute číslo šesť vyletel na štrk a autom narazil priamo do steny z pneumatík. Z nehody však vyviazol bez zranenia a odkráčal preč. Organizátori museli testy prerušiť červenými vlajkami.

Dvadsaťosemročný Hamilton dovtedy absolvoval 15 kôl a časom 1:19,519 figuroval priebežne ako druhý najrýchlejší. V Jereze začína po šiestich rokoch v McLarene novú kapitolu kariéry vo farbách Mercedesu, ktorému však úvodné testy zatiaľ nejdú podľa predstáv. V utorok musel nemecký pilot Nico Rosberg odstaviť nový monopost už po šesťdesiatich kilometroch v šikane, keď došlo v zadnej časti auta k požiaru.

mp la

© TASR Tlačová agentúra Slovenskej republiky. Všetky práva vyhradené.