F1: Toro Rosso odhalil nový monopost STR8, jazdcami Ricciardo a Vergne

Jerez de la Frontera 4. februára (TASR) - V pondelok slávnostne odhalili v španielskom Jerez de la Frontera nový monopost stajne F1 Toro Rosso s radovým označením STR8. Prítomní boli aj hlavní jazdci stajne Daniel Ricciardo a Jean-Eric Vergne. Taliansky tím obsadil v minulom roku v súťaži konštruktérov deviate miesto s 26 bodmi.

Jerez de la Frontera 4. februára (TASR) - V pondelok slávnostne odhalili v španielskom Jerez de la Frontera nový monopost stajne F1 Toro Rosso s radovým označením STR8. Prítomní boli aj hlavní jazdci stajne Daniel Ricciardo a Jean-Eric Vergne.

Taliansky tím obsadil v minulom roku v súťaži konštruktérov deviate miesto s 26 bodmi. "Je to veľmi emotívne. Všetci naši ľudia pracovali mimoriadne usilovne, aby prišli so skvelým autom a naplnili tohtoročné očakávania. Našim cieľom je šieste miesto medzi konštruktérmi," cituje portál F1.sk šéfa stajne Franza Tosta.

STR8 je prvý monopost vyrobený pod dohľadom Jamesa Keya a Lucu Furbatta. "Obaja jazdci odviedli v minulom roku fakt dobrú prácu a som presvedčený o tom, že ak im dodáme dobré auto, postarajú sa o prekvapujúce výsledky," dodal Tost.

pb mp

© TASR Tlačová agentúra Slovenskej republiky. Všetky práva vyhradené.