Motorizmus: Američan Daly vyviazol z hrôzostrašnej havárie v Monaku bez zranenia

Monte Carlo 27. mája (TASR) - Americký jazdec Conor Daly vyviazol bez zranenia z nebezpečne vyzerajúcej havárie na Veľkej cene Monaka seriálu GP3. Dvadsaťročný jazdec Lotusu po výjazde z tunela pri predbiehacom manévri ťukol do zadnej časti monopostu Dmitrija Suranoviča. Ruský pilot Marussie sa snažil udržať si svoju pozíciu tým, že najprv prešiel na pravú stranu a následne stočil volant ...

Monte Carlo 27. mája (TASR) - Americký jazdec Conor Daly vyviazol bez zranenia z nebezpečne vyzerajúcej havárie na Veľkej cene Monaka seriálu GP3.

Dvadsaťročný jazdec Lotusu po výjazde z tunela pri predbiehacom manévri ťukol do zadnej časti monopostu Dmitrija Suranoviča. Ruský pilot Marussie sa snažil udržať si svoju pozíciu tým, že najprv prešiel na pravú stranu a následne stočil volant doľava, aby zablokoval Dalyho. Američanovo auto tak vrazilo do zadnej časti Suranovičovho vozidla a vznieslo sa do vzduchu. Dalyho vozidlo letelo asi 40 metrov v takmer vertikálnej polohe. Potom narazilo do vrchnej časti ochrannej bariéry, cez ktorú takmer preletelo. Po ďalšom odraze sa Lotus zastavil na bariére na opačnej strane trate.

Daly opustil monopost bez zranení po svojich, zranenia neutrpeli ani traťoví maršali.

Informovala agentúra AP.

 

ja go

 

© TASR Tlačová agentúra Slovenskej republiky. Všetky práva vyhradené.