Motorizmus: Buurman s Bartelsom víťazmi v Orechovej Potôni

Orechová Potôň 10. júna (TASR) - Nemecký tím Vita4One Racing na s holandským jazdcom Yelmerom Buurmanom a Nemcom Michaelom Bartelsom na BMW sa stal víťazom pretekov eriálu FIA GT1 na okruhu v Orechovej Potôni. Druhé miesto si vybojoval tím Hexis Racing s Francúzom Fredericom Makowieckim a Holanďanom Stefom Dusseldorpom na McLarene a treie pódiové miesto získalo nemecké duo Marc Basseng a ...

Orechová Potôň 10. júna (TASR) - Nemecký tím Vita4One Racing na s holandským jazdcom Yelmerom Buurmanom a Nemcom Michaelom Bartelsom na BMW sa stal víťazom pretekov eriálu FIA GT1 na okruhu v Orechovej Potôni. Druhé miesto si vybojoval tím Hexis Racing s Francúzom Fredericom Makowieckim a Holanďanom Stefom Dusseldorpom na McLarene a treie pódiové miesto získalo nemecké duo Marc Basseng a Markus Winkelhock z tímu ALL-INKL.COM Münnich Motorsport na Mercedes.

Preteky, ktoré sledovalo 20.000 divákov, medzi ktorými bol aj prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič, priniesli smolu pre slovenského jazdca z tímu Reiter Engineering Štefana Rosinu na Lamborginhi, ktorý sa z 13. miesta na štarte postupne prepracoval až na šiestu priečku, ale jeho spanilú jazdu prerušil defekt ľavého predného kolesa. Rosinov tímový kolega Darryl O’ Young napokon preteky dokončil na 11. mieste.

"Smola je smola. Aj takéto vedia byť automobilové preteky. Napriek tomu som štastný, že som mohol reprezentovať Slovensko na Majstrovstvách sveta GT1 tu na domácej pôde a ďakujem všetkým divákom a fanúšikom, ktorí ma prišli povzbudiť. Napriek nešťastným defektom som dokázal, že viem jazdiť v svetovej lige a to ma teší," povedal po pretekoch Štefan Rosina. Preteky divízie D4 slovenského šampionátu sa niesli v znamení Konôpkovcov, keď zvíťazil Miro Konôpka pred svojim synom Matejom.