F1: Víťazom VC Kanady suverénny Nemec Vettel, zvýšil náskok na čele MS (2)

Montreal 9. júna (TASR) - Z premiérového víťazstva na Veľkej cene Kanady F1 v kariére sa tešil úradujúci nemecký majster sveta Sebastian Vettel. Za víťazom kvalifikácie a lídrom seriálu MS z tímu Red Bull, ktorý si vavríny vybojoval suverénnym spôsobom štart-cieľ, skončili na okruhu Gillesa Villeneuva v Montreale Španiel Fernando Alonso (Ferrari) a Brit Lewis Hamilton (Mercedes). Nemec oslávil...

Nemec oslávil v nedeľu svoje tretie víťazstvo v sezóne a priebežné poradie seriálu MS vedie po siedmich podujatiach ročníka s už 36-bodovým náskokom na Alonsa.

"Fantastické, Seb, fantastické," kričal do vysielačky šéf tímu Christian Horner bezprostredne po Vettelovom triumfe. "Juuuuuuuuu," znela jazdcova odpoveď.

Vettel si po štarte udržal pozíciu lídra, prekvapenie kvalifikácie - Valtteri Bottas (Williams) spadol z tretej priečky za Nica Rosberga (Mercedes) a Marka Webbera (Red Bull). Ešte v prvom kole sa pred Fína dostal aj Alonso.

Nemec budoval svoj náskok a suverénne smeroval za víťazstvom. Prvá zastávka v boxoch nezamiešala karty na čelných pozíciách. Pre chybu mechanika stratil cenné sekundy piaty Kimi Räikkönen (Lotus) a prepadol sa až na štrnástu priečku.

V 31. kole vymenil na tretej priečke Rosberga Austrálčan Webber, no v 42. kole ju prenechal Alonsovi. Španiel sa začal doťahovať na Hamiltona a trinásť kôl pred koncom ho od Brita delili dve sekundy. V 62. kole napokon slávil úspech a zabezpečil si v Kanade druhé miesto.

Ďalšie preteky sú na programe 30. júna v Silverstone.

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o ďalší text.