F1: Hamilton zrušil v Šanghaji "tlačovku", necítil sa dobre

Šanghaj 11. apríla (TASR) - Pilot F1 Lewis Hamilton zrušil v Šanghaji štvrtkové stretnutie s médiami pred víkendovou Veľkou cenou Číny, pretože sa necítil dobre. Podľa niektorých médií však mal pilot stajne Mercedes len alergickú reakciu v podobe slzenia očí. Hovorca Mercedesu povedal, že majster sveta z roku 2008, ktorý v závere minulej sezóny prestúpil od McLarenu, bude pripravený na ...

Šanghaj 11. apríla (TASR) - Pilot F1 Lewis Hamilton zrušil v Šanghaji štvrtkové stretnutie s médiami pred víkendovou Veľkou cenou Číny, pretože sa necítil dobre. Podľa niektorých médií však mal pilot stajne Mercedes len alergickú reakciu v podobe slzenia očí.

Hovorca Mercedesu povedal, že majster sveta z roku 2008, ktorý v závere minulej sezóny prestúpil od McLarenu, bude pripravený na piatkové tréningové jazdy. Podľa portálu F1.sk, ktorý sa odvolal na britský denník Daily Mirror, Hamilton vraj mediálny míting nevynechal pre chorobu, ale pre neprestajné slzenie očí. Údajne na tom môže mať podiel aj veľký smog, ktorý je v Šanghaji už tradíciou.

Mercedes vyhral minulý rok v Číne vďaka Nemcovi Nicovi Rosbergovi, pričom išlo o prvý titul pre stajňu od jej návratu do kolotoča efjednotky v roku 2010. Brit Hamilton skončil minulý mesiac na Veľkej cene Malajzie na treťom mieste.

pb mp

© TASR Tlačová agentúra Slovenskej republiky. Všetky práva vyhradené.