AUTO: Mercedes-Benz zvýšil v januári predaj o vyše 9 % takmer na 94.900 áut

Berlín 5. februára (TASR) - Nemecká automobilka Mercedes-Benz predala v januári celkovo 94.895 áut, čo medziročne predstavuje rast o 9,2 %. Oznámila to dnes spoločnosť s tým, že na všetkých trhoch zaznamenala rast s výnimkou domovskej krajiny. Informovala o tom agentúra AP. V Nemecku klesol predaj luxusných vozidiel Mercedes-Benz o 0,7 %, ostatné trhy však tento pokles firme vykompenzovali.

Berlín 5. februára (TASR) - Nemecká automobilka Mercedes-Benz predala v januári celkovo 94.895 áut, čo medziročne predstavuje rast o 9,2 %. Oznámila to dnes spoločnosť s tým, že na všetkých trhoch zaznamenala rast s výnimkou domovskej krajiny. Informovala o tom agentúra AP.

V Nemecku klesol predaj luxusných vozidiel Mercedes-Benz o 0,7 %, ostatné trhy však tento pokles firme vykompenzovali. Celkovo sa predaju áut v Nemecku v prvom mesiaci tohto roka nedarilo, medziročne klesol predaj o 8,6 %.

V Severnej Amerike predala spoločnosť minulý mesiac 24.783 vozidiel, čo v porovnaní s rovnakým mesiacom roku 2012 predstavuje rast takmer o 10 % a dvojnásobok v porovnaní s predajom v Nemecku. Predaj v Číne sa zvýšil o viac než 15 % na 16.695 áut.

2 dan jk

© TASR Tlačová agentúra Slovenskej republiky. Všetky práva vyhradené.