F1: Ferrari v novej sezóne s monopostom F138

Maranello 1. februára (TASR) - Stajňa Ferrari predstavila v piatok verejnosti nový monopost F138, s ktorým sa predstaví v nadchádzajúcej sezóne formuly 1. Názov vznikol kombináciou aktuálneho ročníka a skutočnosti, že nadchádzajúca sezóna bude poslednou, v ktorej budú vozidlá poháňané osemvalcovými motormi. Od roku 2014 sú v efjednotke povinne zavedené šesťvalcové motory. Ferrari je jediným ...

Maranello 1. februára (TASR) - Stajňa Ferrari predstavila v piatok verejnosti nový monopost F138, s ktorým sa predstaví v nadchádzajúcej sezóne formuly 1.

Názov vznikol kombináciou aktuálneho ročníka a skutočnosti, že nadchádzajúca sezóna bude poslednou, v ktorej budú vozidlá poháňané osemvalcovými motormi. Od roku 2014 sú v efjednotke povinne zavedené šesťvalcové motory.

Ferrari je jediným tímom, ktorý sa predstavil vo všetkých doterajších ročníkoch majstrovstiev sveta F1. Sezóna 2013 bude už jeho 59-tou v prestížnom seriáli.

Ferrari pôjde do novej sezóny s rovnakým pretekárskym tandemom ako vlani, jazdcami teda budú bývalý svetový šampión Fernando Alonso zo Španielska a Brazílčan Felipe Massa. Sezóna štartuje 17. marca Veľkou cenou Austrálie.

lg jp

© TASR Tlačová agentúra Slovenskej republiky. Všetky práva vyhradené.