Motorizmus: Svitko na Rely Dakar v nedeľu sedemnásty (2)

Pisco 6. januára (TASR) - Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko na KTM obsadil v druhej etape 35. ročníka Rely Dakar so štartom a cieľom v peruánskom Piscu (242 km) 17. miesto, keď na víťazného Španiela Joana Borta Barredu (2:42:31 h) stratil v cieli 13:15 min. Druhú priečku obsadil Juan Pedrero, tretiu Austrálčan Matt Fish. Ďalší slovenský motocyklista v súťaži Ivan Jakeš na KTM skončil ...

Pisco 6. januára (TASR) - Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko na KTM obsadil v druhej etape 35. ročníka Rely Dakar so štartom a cieľom v peruánskom Piscu (242 km) 17. miesto, keď na víťazného Španiela Joana Borta Barredu (2:42:31 h) stratil v cieli 13:15 min. Druhú priečku obsadil Juan Pedrero, tretiu Austrálčan Matt Fish. Ďalší slovenský motocyklista v súťaži Ivan Jakeš na KTM skončil so stratou 24:50 min na 42. mieste.

Do čela priebežného poradia sa prepracoval španielsky víťaz nedeľného úseku, Svitko figuruje na 17. priečke, Jakeš je 45.

výsledky

2. etapa (Pisco – Pisco, 242 km):

motocykle: 1. Joan Bort Barreda (Šp./Husqvarna) 2:42:31 h, 2. Juan Pedrero (Šp.KTM) +3:16 min, 3. Matt Fish (Austr./Husqvarna) +5:53, 4. Ruben Faria (Port./KTM) +6:26, 5. Kurt Caselli (USA/KTM) +7:10, 6. Darryl Curtis (JAR/KTM) +7:49, ...17. Štefan SVITKO ml. (SR/KTM) +13:15, 42. Ivan JAKEŠ (SR/KTM) +24:50

priebežné poradie: 1. Joan Bort Barreda (Šp./Husqvarna) 3:24:11 h, 2. Ruben Faria (Port./KTM) +5:36 min, 3. Juan Pedrero (Šp./KTM) +6:36, 4. David Casteu (Fr./Yamaha) +6:58, 5. Cyril Despres (Fr./KTM) +8:50, 6. Matt Fish (Austr./Husqvarna) +9:18, ...17. Štefan SVITKO ml. (SR/KTM) +13:40, 45. Ivan JAKEŠ (SR/KTM) +30:10

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o výsledky kategórie motocyklov.