Motorizmus: Svitko na Rely Dakar v nedeľu sedemnásty

Pisco 6. januára (TASR) - Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko na KTM obsadil v druhej etape 35. ročníka Rely Dakar so štartom a cieľom v peruánskom Piscu (242 km) 17. miesto, keď na víťazného Španiela Borta Barredu (02:42:31 h) stratil v cieli 13:15 min. Druhú priečku obsadil Juan Pedrero, tretiu Austrálčan Matt Fish. Ďalší slovenský motocyklista v súťaži Ivan Jakeš na KTM skončil so ...

Pisco 6. januára (TASR) - Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko na KTM obsadil v druhej etape 35. ročníka Rely Dakar so štartom a cieľom v peruánskom Piscu (242 km) 17. miesto, keď na víťazného Španiela Borta Barredu (02:42:31 h) stratil v cieli 13:15 min. Druhú priečku obsadil Juan Pedrero, tretiu Austrálčan Matt Fish. Ďalší slovenský motocyklista v súťaži Ivan Jakeš na KTM skončil so stratou 24:50 min na 42. mieste.

Do čela priebežného poradia sa prepracoval španielsky víťaz nedeľného úseku, Svitko figuruje na 17. priečke, Jakeš je 45.